Stěhování strojů zvládáme bravurně
Skromnost stranou, tohle nám vážně jde. Stěhujeme stroje, trezory, rozvaděče, generátory, speciální sklářské pece, laboratorní přístroje i mrazicí boxy se vzorky tak citlivými, že by na ně i na Antarktidě bylo moc teplo. Přečtěte si, co všechno nám už prošlo pod rukama a proč jsme ideálními parťáky na stěhování strojů, techniky a těžkých břemen.
Do metra jsme bezpečně nastěhovali rozvaděč
Byly dvě hodiny ráno a my sestupovali do tunelů metra. Nedávno jsme totiž uprostřed noci stěhovali rozvaděč z depa Hostivař do stanice Jiřího z Poděbrad. Jenom cesta dolů na nástupiště nám při tom zabrala kolem 12 minut. Scházeli jsme totiž po malých schůdcích o šířce 60 cm. Kdyby nám sem těžký náklad nepřivezla drezína, byla by celá akce o poznání komplikovanější. Takhle ale vše proběhlo bez nejmenších problémů a my si navíc užili parádní noční prohlídku míst, kam se cestující běžně nedostane.
Poradili jsme si se stěhováním extra citlivých vzorků
Naši pomoc ocenilo také Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy, zkráceně BIOCEV. V rámci stěhování laboratoří jsme tu přesouvali vysoce mrazicí boxy se vzorky, které musely být uchované při teplotě -80 až -120 °C. To není zrovna rozmezí, které by běžně panovalo venku nebo uvnitř našich moderních stěhovacích vozů.
Naplánovali jsme proto celý přesun tak, aby byl co nejrychlejší. Vytvořili jsme speciální polystyrenové boxy, naplnili je suchým ledem a zalepili termopáskou. Díky tomu byly vzorky dobře chráněné před znehodnocením, a to po celou dobu stěhování. Vše proběhlo na jedničku, a protože se suchý led neroztéká, ale vypařuje, doprovázely vybalování vzorků i kouzelné mlhové efekty.
Bezpečně jsme přepravili nebezpečné látky radioaktivní povahy
Stěhování těžkých břemen, strojů, trezorů a umění často zajišťujeme pro špičková technologická pracoviště. O některých zakázkách se tu ale bohužel nemůžeme detailně rozepisovat, protože jsme vázaní mlčenlivostí. Jednu takovou stěhovací akci máme v paměti dodnes. Můžeme vám o ní prozradit jen to, že pracovníky našeho stěhovacího týmu už nezaskočí, když si mají namísto firemního oděvu navléknout třeba speciální oblečení proti radiaci. Zvládáme totiž i stěhovací akce, při kterých naši bezpečnost neustále hlídají dozimetry.
Stěhování lokomotivy? I s tím si u nás poradíme
V roce 2013 jsme pobývali na Univerzitě Pardubice. Vysoké školy nás obvykle zásobují především dokumenty, knihami a kancelářským nábytkem, tady to bylo ale trochu jiné. Přesouvali jsme vybavení Výukového a výzkumného centra v dopravě (VVCD), které je součástí Dopravní fakulty Jana Pernera. Kromě klasických učeben jsme tak navštívili i laboratoře plné nejrůznějších mechanismů, součástek a unikátních zařízení. Nakládali jsme například části dopravní techniky, různé generátory, několikatunové konstrukce a došlo i na kolo z lokomotivy.
Některé výrobky byly tak mohutné, že ani neprošly dveřmi. Museli jsme je stěhovat okny a na pomoc si vzít kromě vysokozdvižných vozíků také hydraulickou ruku. Vše přitom probíhalo v součinnosti se zaměstnanci fakulty, abychom měli jistotu, že vše správně rozebereme a opět sestavíme.
Stěhování strojů řešíme profesionálně
- Hlídáme únosnost podlah i další parametry přístupových tras. U stěhování strojů, zvláště těch, které už léta nezměnily svoje působiště, může být stěhování trochu oříšek. My ale zajistíme, že vše proběhne maximálně hladce.
- Místo i stěhovaný objekt pečlivě zabezpečíme. Nesmí se poškodit nejen přesouvaný stroj, ale ani prostory, ve kterých se nachází. Když je potřeba, necháváme vypracovat také statické posudky schodů, pater a podlah.
- Přípravu stěhování řešíme se statikem. Řekne nám, že schody je třeba vyztužit? Zpevníme je klidně až do sklepa. Konstrukci pak posouváme třeba pěkně patro po patru, aby nehrozilo žádné nebezpečí.
Se stěhováním strojů nám pomáhají také roboti
K přesunům strojů využíváme rozličnou techniku. Například 2tunový stroj za nás rychle a bezpečně přestěhovala jeřábová hydraulická ruka. S její pomocí jsme stroj zvedli z podstavce, umístili na paletu a opatrně přemístili. Stěhování s roboty jsme si užili také při další akci. Na Masarykově nádraží jsme robotem přesunuli 5tunový agregát do technické místnosti v podzemí. S pomocí moderních technologií tak zvládáme i ty nejnáročnější výzvy, které by jinak byly nad rámec lidských možností.
Běžně využíváme i celé jeřáby, zvedací plošiny nebo třeba přepravní vozíky. Na břemena do váhy 1 tuny máme navíc robota, který zvládá i přesun po schodech. Skvěle se nám osvědčil například při stěhování trezoru o váze 970 kg. Z původního působiště jsme trezor jeřábem přesunuli do vozu a převezli do nového sídla firmy. Tam ale musel být ve skladové místnosti podzemního parkoviště, kam na výšku nemohla vjet ani dodávka. Klasický vozíček by bylo po cestě dolů takřka nemožné ubrzdit, náš robot si s tím ale hravě poradil a precizně dovezl trezor na přesně na určené místo.
Zaujalo vás to? Napište nebo zavolejte a my rádi pomůžeme se stěhováním strojů i vám.